středa 18. září 2013

Kroky k úspěchu (díl 1.)

Pokud jsi tady, znamená to, že más zájem o to, se sebou něco udělat, v něčem se zlepšit, ba možná i být lepší než ostatní. Cesta ke změně není nikdy jednoduchá a popravdě, motivaci na zemi ležet nenajdeš. Budeš jí muset najít jen a jen v sobě.
Středobodem změny, kterou na sobě chceme spáchat bude tzv. konflikt. To je rozdíl mezi skutečností a tvým cilem. Pro ukázku: chtěl bys mít postavu jako Channing Tatum, ve skutečnosti jsi ale tlustý líný prase. S obličejem pravděpodobně nic neuděláš, ale pracovat na postavě je v silách každýho zdravýho člověka. Pokud nemáš zrovna cukrovku, tak si všechny svoje výmluvy strč za klobouk, jen si lžeš do kapsy. Nemáš čas? Tak jak je možný, že právě sedíš na zadku u počítače a čteš tenhle článek? Nemáš peníze na posilovnu? Pokud nepokáceli všechny lesy v tvým okolí, jdi běhat tam. Pokud jo, můžeš běhat i po polích a loukách a posilovat můžeš vlastní vahou. V připadě, že máš ještě nějakou zásadní výmluvu, stoupni si před zrdcadlo a řekni to sám sobě do očí. Pokud sám sebe přesvědčíš, jsi ztracenej případ a fakt že tohle čteš, snižuje hodnotu celýho blogu. Mockrát ti děkuju, ale prosím odejdi. Pokud jsi neodešel, přestál jsi přetěžkou zkoušku mentálniho souboje s vlastním já v zrdcadle.
Když už nám zůstali jen ti největší bojovníci, můžeme si potichu sdělit to veliký tajemství úspěchu a selhání: když se nerozběhneš, nezhubneš. Svaly ti žraním chipsů před bednou taky nenarostou. Zkus pak holce svých snů vysvětlovat, že si sice přes pupek nevidíš na pinďoura, ale zato máš dobrý srdce.
Dokázalo to tolik lidi před tebou. Prostě se rozhodli, že neshnijou v pohodlí. Je to jednoduchá kauzalita. Cvičíš, tvoje kondice se zlepšuje. Nabereš svaly a tvoje tělo začne pálit tuky rychleji, než dřív. Čím rychleji šlapeš na kole, tím jednoduší to začne být. Těžké je se rozjet. Najdi v sobě konflikt a překonej ho. Začni dneska!

V příštích článcích, určených pouze pro ty nejodhodlanější z Vás, co se zvedli z gauče, chystáme praktické rady ohledně cvičení a výživy.

Žádné komentáře:

Okomentovat