čtvrtek 24. října 2013

Sportovní filmy, které máme rádi

Filmy ze sportovního prostředí jsou bezpochyby velikou inspirací jak ve chvílích když jsme nahoře, tak i v těch horších momentech. Následující kousky se vyznačují kvalitním zpracování a skvěle vykresleným sportovním prostředím, které jak víme, není zdaleka tak idylické, jak to může vypadat na hřišti.

Záměrně se vyhýbáme notoricky známým snímkům, jako je Rocky, Never Back Down, nebo třeba Gól.

Vítězové a poražení (Any Given Sunday, 1999)

Pecka z prostředí amerického fotbalu, prokládaná záběry záběry ze závodů vozů starého Říma. Film dokumentuje prohnilost nejvyšší americké soutěže, její prolezlost korupcí a přehnané užívání medicinských doplňků. Hlavní hrdina Willie Beamen (Jamie Fox) na hřišti zvrací, později však předvádí neuvěřitelné kousky. Al Pacino v roli trenéra předvádí prvotřídní herecké výkony. Jeho proslov před posledním zápasem se stal kultovní záležitostí.


Fighter (The Fighter, 2010)

Film o dvou boxujících bratrech, o něco méně idilický, než například Warrior. Starší Dicky (ztvárněný představitelem posledního Batmana, Christianem Balem), který kdysi box vyměnil za zločin a drogy, pomáhá svému mladšímu sourozenci Mickymu (Mark Wahlberg) dosáhnout na titul velterovy váhy. Zajímavým zpestřením je Mickyho hamižná rodinka, která ho na jeho cestě doprovází.


Coach Carter (2005)

Příběh basketbalového trenéra Cartera (Samuel L. Jackson), který se rozhodne udělat z týmu namyšlených budižkničemů skvělé hráče a zároveň inteligentní lidi. Aby dosáhnul svého cíle, nedělá mu problém svému týmu dokonce zakázat trénovat. To se nakonec ukáže jako dobře promyšlený tah. Přesto nakonec nedokáže zamezit smrti jednoho ze svých svěřenců.Ali (2001)

Muhammad Ali byl bouřlivák. Byl to také jeden z mála sportovců, který dostál svým velkým slovům. Proslul bojem za černochy a vtipnými narážkami na své soupeře. Věděl o tom, že je nejlepší, ještě dříve, než měl možnost o tom přesvědčit ostatní. Sportovní legenda v podání Willa Smithe.
Hokejový zázrak (Miracle, 2004)

Snímek dokumentující vítězství mladého hokejového týmu Spojených států nad neporazitelným Sovětským svazem na Olympijských hrách v roce 1980.
Pokud jste viděli film, který stojí za shlédnutí, napište nám ho!

Žádné komentáře:

Okomentovat